Startlistor för CykelCity Gran Fondo Kungsbacka, 24 april 2016

Gran Fondo | Medio Fondo

Föranmälda till Gran Fondo 137 km (86 st)

Upp

Efternamn Förnamn Lag/förening Ort
Agardt Erik CK Master GÖTEBORG
Albino Robert SCA PIXBO
Andersson Per-Erik HCK MÖLNDAL
Annelund Gustav Happy VR16 GÖTEBORG
Ardstål Anders CK Master SÄRÖ
Axelsson Patrik SCA VÄSTRA FRÖLUNDA
Bergquist Magnus GÖTEBORG
Bergström Eyvind Randonneur Stockholm BAGARMOSSEN
Björkqvist Anders Sävedalens CK GÖTEBORG
Campbell Stuart MÖLNDAL
Carlsson Emanuel STOCKHOLM
Claesson Marie #ingenåtervändo SOLNA
Claesson Philip GKSS Racing Team MARSTRAND
Clemmensen Niclas AstraZeneca IF KUNGSBACKA
Compagnon Patrick Klubben Cyklisten Malmö MALMÖ
Dahlkvist Peter Happy VR16 BILLDAL
Düsterdieck Lennart Volvo GTO Logistics Services GÖTEBORG
Ekholm Olof Göteborgs Atlet- & Triathlonsällskap GÖTEBORG
Ekstein Niclas Chitoni Velo LIMHAMN
Eldelind Magnus Hisingens CK GÖTEBORG
Eldholm Svante HALMSTAD
Elieson Magnus Team rynkeby Halland VALLDA
Eriksson Mikael #ingenåtervändo ÅRSTA
Fagerström Martin Chalmers Sports and Technology KÅLLERED
Fahlén Helena ONSALA
Forslund Sara BUA
Fredriksson Björn KVIBILLE
Fritzon Göran Team rynkeby Halland OSKARSTRÖM
Gipperth Albin G MARSTRAND
Grimmer Niclas G.O.A.T ASKIM
Grönström Mikael Team rynkeby Halland HALMSTAD
Gärdfors Mats GÖTEBORG
Haglund Joakim CK Master GUNNILSE
Hallström Martin Team X-Racing GÖTEBORG
Hansson David IK Trasten SÄTILA
Heiner Tina HALMSTAD
Henriksson Jessica Team rynkeby Halland HALMSTAD
Hess Jesper Team ppm Industrial AB ALINGSÅS
Hilmersson Peter CK Master KULLAVIK
Holmberg Per GP Racing Sweden GÖTEBORG
Höiom Runar ÅSA
Kjellman Carl Team rynkeby Halland KUNGSBACKA
Knibestöl Stein CK Wano TVÅÅKER
Kullander Joel BILLDAL
Kullberg Ingemar Team rynkeby Halland VALLDA
Kärrstrand Magnus Sävedalens CK GÖTEBORG
Landervik Mats Team Gubb GÖTEBORG
Lange Gustav Team rynkeby Halland VARBERG
Larsen Henrik CK Sundet JÖRLANDA
Larsson Anders Alingsås MTB ALINGSÅS
Larsson Bo Team rynkeby Halland HALMSTAD
Larsson Johan Bilprovningen Falkenberg TVÅÅKER
Lennartsson Kalle STRÖMSUND
Levinsson Johan Team Roubaix GÖTEBORG
Lindgren Stefan Bilprovningen Falkenberg FALKENBERG
Lindqvist Andreas Team rynkeby Halland HALMSTAD
Lubian Emiliano SÄVEDALEN
Manninge Hammarlund Vibecke Team rynkeby Halland VARBERG
Nilsson Thomas GÖTEBORG
Nuija Alexander Aktivitus SC GÖTEBORG
Nyström Gabriel CK Sundet TORSLANDA
Olsen Johnny Team rynkeby Halland KUNGSBACKA
Olsson Axel Mölndals CK GÖTEBORG
Persson Bo Team Triathlon & Multisport Halmstad GETINGE
Petersson Mathias KODE
Pålsson Magnus Umara Sports Cluub SÄVE
Pärmsten Bertil SKEPPLANDA
Rindälv Isak Kärra Wildhogs KÅLLERED
Rior Sanna #ingenåtervändo NACKA
Rivero Jamie BROMMA
Rundberg Christoffer Göteborgs Atlet- & Triathlonsällskap V. FRÖLUNDA
Schröder Michael G.O.A.T GÖTEBORG
Sockander Dennis Hisingens CK MÖLNDAL
Spångberg Jennie #ingenåtervändo ÅRSTA
Steinmetz Jeff VISKAFORS
Stigaeus Patrik GÖTEBORG
Stoltz Daniel Team rynkeby Halland GULLBRANDSTORP
Ström Patrik Volvo GTO Logistics Services ASKIM
Svensson Lennart Team rynkeby Halland VARBERG
Thunberg Stefan Osby Cykelteam OSBY
Toxen-Worm Jacob GRÅBO
Tängmark Harry Vattudalens LDK STRÖMSUND
Wallmark John Partille CK GÖTEBORG
Wanfors Henrik KVIBILLE
Willén Anna Team rynkeby Halland LUND
Wågberg Fredrik Sävedalens CK LERUM


Föranmälda till Medio Fondo 84 km (74 st)

Upp

Efternamn Förnamn Lag/förening Ort
Andersson Christoffer Stål & Hyr Maskiner AB FRILLESÅS
Andersson Niclas TEAM BDS GÖTEBORG
Andrup Mattias Lordrup KULLAVIK
Andrup Monica Lordrup KULLAVIK
Andrup Simon Lordrup AARHUS V, DANMARK
Balldin Björn GÖTEBORG
Bergeron David Hisingens CK GOTEBORG
Bergman Josefin VÄSTRA FRÖLUNDA
Bergsten Stefan Sörred TORSLANDA
Björkman Emanuel Hisingens CK GÖTEBORG
Blomberg Frans Stål & Hyr Maskiner AB SÄRÖ
Carlberg Daniel Umara Sports Cluub BILLDAL
Cedergrund Helena Team Cedergrund VÄSTRA FRÖLUNDA
Cedergrund Mathias Team Cedergrund VÄSTRA FRÖLUNDA
Chihani Younes Team Tenson MÖLNLYCKE
Dahlgren Joakim Kungsbacka CK ONSALA
Dalenbäck Jan BDS GÖTEBORG
Dyne Hans TEAM BDS GÖTEBORG
Elmqvist Hans HCK GÖTEBORG
Eriksson Lars-Erik GÖTEBORG
erzén marko Sävedalens CK GÖTEBORG
Fahlen Jesper Team Tenson SURTE
Fernandez Lallo TEAM BDS GÖTEBORG
Friberg Patrik Yabing! MÖLNDAL
Grou Robert EPIC Travelgear GÖTEBORG
Grönbech Erik Hisingens CK GÖTEBORG
Grönbech idah Hisingens CK GÖTEBORG
Gröndahl Camilla Lordrup AARHUS V, DANMARK
Hjort Christina Hjortarna CK VÄSTRA FRÖLUNDA
Hjort Stefan Hjortarna CK VÄSTRA FRÖLUNDA
Holmquist Martin TEAM BDS GÖTEBORG
Jensen Camilla Hisingens CK GÖTEBORG
Johansson Anette VÄNERSBORG
Johansson David Kungsbacka CK FRILLESÅS
Johansson Mats KUNGSBACKA
Johansson Peter CK Sundet STENUNGSUND
Karlsson Bjarne Hisingens CK VALLDA
Karlsson Theres BRÅLANDA
Kenndal Joakim Kålltorpscyklisterna GÖTEBORG
Kettunen Thomas CK Sundet STENUNGSUND
Krueger James Mölndals CK ONSALA
Lantz Carl-Henrik Hisingens CK GÖTEBORG
Lindgren Erik Stål & Hyr Maskiner AB KUNGSBACKA
Long Sellén Marcus Hisingens CK GRÅBO
Längefors Johnny Stål & Hyr Maskiner AB FRILLESÅS
Mandelholm Hans GÖTEBORG
Marveggio Dennis Sävedalens CK GÖTEBORG
Morgan Paul Örgryte Velocipedklubb BILLDAL
Nilsson Anders Hisingens CK TORSLANDA
Nilsson Pär MK Allstars MÖLNDAL
Nordqvist Christer Hisingens CK SÄVEDALEN
Olsmo Emil Hisingens CK TORSLANDA
Palm Kenneth VÄSTRA FRÖLUNDA
Palm Martin Sävedalens CK GÖTEBORG
pettersson jonathan Team Tenson MÖLNLYCKE
pollack joakim Hisingens CK GÖTEBORG
Rejnö Tobias Team Prevecon VÄSTRA FRÖLUNDA
Rilby Karin Hisingens CK TORSLANDA
Rooth Patrik TEAM BDS GÖTEBORG
Rutgersson Tommy Team Tenson GÖTEBORG
Rönnqvist Håkan Team Prevecon BORÅS
Salomonsson Peter HCK GRÅBO
Sjölander Dan Hisingens CK GÖTEBORG
Smith Murray Sävedalens CK GÖTEBORG
Spook Roy Spook-Torstensson team Canyon GÖTEBORG
Stjernblom Christer Hisingens CK GÖTEBORG
Svensson Peter V. FRÖLUNDA
Szmiga Michal BSK Miod Kozacki GOTEBORG
Tell Johan GÖTEBORG
Tell Victor GÖTEBORG
Torstensson Anders Spook-Torstensson team Canyon UGGLARP
Ulf Hansson CK Sundet STENUNGSUND
Wessing Lars Hisingens CK BORÅS
Ylitalo Mika Yabing! GÖTEBORG